002003004

„Knihy jsou školou, a to školou všestrannou, školou pro mládež i dospělé, kde učí mnoho moudrých učitelů.“
Karel Havlíček Borovský

I v naší základní škole lze zavítat do školní knihovny a vybrat si knížku, při jejímž čtení strávíte příjemné chvíle, nebo si s její pomocí vypracujete referát určený do některé z vyučovacích hodin.

Počet knih je stále doplňován – celoročně dle nabídky různých nakladatelství, např. Albatrosu, Fragmentu aj., ale i jednorázově – výběrem a nákupem mnoha titulů v různých knihkupectvích.

Mezi knihami k vypůjčení najdete jak nejrůznější encyklopedie (přírodopis, historie, osobnosti aj.), tak i prózu, poezii a drama.

Sami se můžete přesvědčit o nabídce každé pondělí a středu během velké přestávky (od 9:40 do 10:00 hodin), nebo kdykoli na požádání.

Mgr. Renata Pohanková
správce školní knihovny