Projekt SIPVZ

02Školení pedagogických pracovníků v letech 2001 - 2006 v rámci realizace projektu P 1 - Informační gramotnost

Školení pedagogických pracovníků v oblasti informačních a komunikačních technologií bylo určeno pedagogickým pracovníkům předškolních zařízení, základních, středních, speciálních škol a školských zařízení zařazených v síti předškolních zařízení, škol a školských zařízení.

Základní škola ve Velké Bíteši se stala certifikovaným školicím střediskem v rámci realizace projektu P I – „Informační gramotnost“ v úrovních:

• Z – Základní uživatelské znalosti (certifikát číslo 28433/2004 - 551 - 213)
  • P0 – Úvodní modul školení P (certifikát číslo 28433/2004 - 551 - 239)
  • Volitelný modul P – ICT ve výuce přírodopisu a biologie
  • Volitelný modul P – Grafika a digitální fotografie

Problematikou vzdělávání pedagogických pracovníků se naše škola zabývala již několik let. Během celého projektu jsme proškolili přes 300 pedagogů z Velké Bíteše, Velkého Meziříčí, Měřína a dalších měst a obcí. Výuka probíhala pod vedením zkušených lektorů v kvalitně vybavené učebně počítačů.

Během realizace projektu jsme nabízeli:
  • Školení  – ICT ve výuce přírodopisu a biologie (volitelný modul P) – určeno pokročilým uživatelům, kteří již získali certifikát PO. Kurz je rozdělen do 4 částí a obvykle probíhá jednou týdně v odpoledních hodinách. Cena školení je 2900,– Kč.
  • Školení – Grafika a digitální fotografie (volitelný modul P) – určeno pokročilým uživatelům, kteří již získali certifikát PO. Kurz je rozdělen do 4 částí a obvykle probíhá jednou týdně v odpoledních hodinách. Cena školení je 2900,– Kč.
  • Školení poučených uživatelů (úvodní modul P0) – určeno pokročilým uživatelům, kteří již získali certifikát Z. Kurz je rozdělen do 4 částí a obvykle probíhá jednou týdně v odpoledních hodinách. Cena školení je 2500,– Kč.
    (přihláška ke stažení - formát pdf)

• Ověření znalostí a udělení certifikátu Z – určeno pro pedagogické pracovníky, kteří znalosti definované osnovou školení Z získali jiným způsobem (např. samostudiem). Cena ověření znalostí je 400,– Kč.
    (přihláška ke stažení - formát pdf)
  • Administrativní uznání a udělení certifikátu Z – určeno pro pedagogické pracovníky, kteří v posledních 7 letech absolvovali ICT vysokoškolský předmět nebo mají osvědčení ECDL nebo absolvovali ICT vzdělávací akce akreditované MŠMT v rámci DVPP. Administrativní uznání a udělení certifikátu Z je bezplatné.
    (přihláška ke stažení - formát pdf)
  • Administrativní uznání a udělení certifikátu P0 (úvodního modulu P) – určeno pro pedagogické pracovníky, kteří jsou aprobovanými učiteli informatických předmětů. Administrativní uznání a udělení certifikátu P0 je bezplatné.
Reference:

Gymnázium, Velké Meziříčí