Velká Bíteš

Prezentace školy

Natáčení České televize

5327. března 2014 proběhlo na naší škole další natáčení České televize týkající s regionální učebnice. Redaktorka Blanka Poulová připravovala reportáž „Regionálních učebnic v Česku přibývá". Ta byla odvysílána v pořadu Události v regionech (Praha) v pátek 7. 3. v 18:00.

Reportáž můžete shlédnout na následujícím odkaze zde případně na stránkách http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani a do vyhledávání videa zadat název Regionálních učebnic v Česku přibývá. 

Celý článek

 

Natáčení Českého rozhlasu

4266. února 2014 navštívila naši školu redaktorka Českého rozhlasu - Region Vysočina Hana Mikulincová. Zajímala se o využívání regionální učebnice ve výuce. Proběhly rozhovory s některými spoluautory publikace Jaroslavou Cendelínovou a Pavlem Holánkem. Na otázky ve výuce zeměpisu odpovídali žáci 6.A, právě při využívání regionální učebnice viz foto.

Příspěvek ze 7. 2. 2014 s názvem Už tři základní školy na Vysočině využívají regionální učebnice, dětem jsou bližší, než obecné texty si můžete poslechnout na odkaze http://www.rozhlas.cz/vysocina/zpravy/_zprava/uz-tri-zakladni-skoly-na-vysocine-vyuzivaji-regionalni-ucebnice-detem-jsou-blizsi-nez-obecne-texty--1313070

(případně je naleznete na www.rozhlas.cz po zadání pojmů regionální učebnice do pole hledat).

Mgr. Pavel Holánek

Celý článek

Cena na Festivalu amatérských filmů v Kladně. Klapka 2009

Filmový kroužek Základní školy Velká Bíteš získal cenu hosta J. Duška na Festivalu amatérských filmů v Kladně - Klapka 2009. Cena byla udělena za film SILENT SCREAM, režie: Marek Tesař.

S odpadem do Jihlavy - květen 2008

232.jpgTým naší školy uspěl v soutěži o nakládání s odpady pod názvem Neseparuj se separuj! Z celkového počtu 23. škol kraje Vysočina jich 10 odevzdalo v termínu zpracované podklady, 5 postupovalo do finále, jež proběhlo 22. 5. v Jihlavě v budově kraje Vysočina, a naše škola se umístila na 1. místě!

Podle metodické příručky jsme plnili různá zadání z oblasti matematiky, chemie, přírodopisu, výtvarné výchovy informatiky a řady dalších oborů. Společným jmenovatelem ale byla problematika odpadů.

Na zpracování se podíleli žáci semináře a praktik z přírodopisu 7. a 9. ročníku, údaje zpracovávali i jejich spolužáci v informatice. Připravili jsme například dotazník a vyhodnotili data celkem od 270 respondentů. Součástí byla i fotografická soutěž. V dubnu jsme zaslali vypracovaný poster se zjištěnými údaji a postoupili.

Finálem bylo představení prezentací o práci na soutěži a zjištěných informací. Prezentační tým ve složení Ondřej Dohnal, Kateřina Havlíčková, Petra Smržová, Jaroslava Nehřivá se svého úkolu zhostil skvěle, z Jihlavy jsme si odvezli prvenství i s cenou - třemi sběrnými nádobami na odpad (modrou na papír, žlutou na plast a hnědou na bioodpad). Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli.

Mgr. Pavel Holánek

Celý článek

Mladý Demosthenes 2007

Mladý Demosthenes 2007 Na podzim loňského roku jsme se přihlásili do této nové a pro nás zcela netradiční soutěže Mladý Demosthenes. Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je společnost Tvář nové Evropy, odbornými garanty jsou Moderátorská škola D3 a Univerzita Palackého v Olomouci.

Mladý Demosthenes 2007Mladý Demosthenes 2007

 

Celý článek

Mladí tvůrci pro Dunaj 2007

Na jaře roku 2007, na Den Země, který se připomíná 22. dubna, byl oficiálně vyhlášen již čtvrtý ročník mezinárodní výtvarné soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj. O soutěži bylo informováno na dva tisíce škol a dalších zařízení v povodí Dunaje na území České republiky. Aktivně se nakonec zapojilo 42 školských a dalších výchovných zařízení. Do vlastní soutěže bylo vybráno 251 soutěžních prací. Dne 20. června 2007 se na Ministerstvu životního prostředí ČR sešla hodnotící komise, aby vybrala nejlepší díla letošního ročníku. Vítězem se stalo dílo s názvem „Svatební tetelení“ od Kláry Bártové a Simony Schwarzbachové ze ZŠ Velká Bíteš, které můžete vidět níže.

0026„Svatební tetelení“ od Kláry Bártové a Simony Schwarzbachové

Celý článek

ZŠ Velká Bíteš vícemistry ČR v minifotbalu

Ve dnech 5. - 6. června 2007 se žáci ZŠ Velká Bíteš zúčastnili republikového finále v minifotbalu základních škol, které se konalo v Lázních Bělohrad. Tam se utkalo šest nejlepších základních škol z celé ČR. Byly to tyto školy Kolín, Rokycany, Nový Bydžov, Praha-Suchdol, Hlučín a Velká Bíteš.

ZŠ VELKÁ BÍTEŠ VÍCEMISTRY ČR V MINIFOTBALUZŠ VELKÁ BÍTEŠ VÍCEMISTRY ČR V MINIFOTBALU

Celý článek

Po roce opět první

Koncem května 2006 přebírali žáci 7. A třídy Základní školy Velká Bíteš se svými učiteli a režisérem, scenáristou a kameramanem v jedné osobě panem Romanem Zmrzlým v prostorách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v Praze první cenu v celorepublikové soutěži v anglickém jazyce s názvem „Videopohlednice z mého města.“ Ještě při zpáteční cestě do Velké Bíteše bylo jasné, že následující rok se pokusíme získat opět nominaci (tři nejlepší snímky) a pak v rámci slavnostního vyhlašování očekávat jak to dopadne.

Diplom před budovou MŠMT po...před budovou MŠMT před...

Celý článek