Velký úspěch v mezinárodní matematické soutěži Pangea

Letos jsme se už podruhé zapojili do mezinárodní matematické soutěže Pangea. Cílem této soutěže je podporovat kladný vztah žáků k matematice a ukázat jim její důležitost a propojení se životem včetně schopností samostatného rozhodování a logického uvažování.

Tentokrát si vyzkoušeli své schopnosti žáci čtvrtých a pátých tříd. Řešili 15 rozličných matematických úloh po dobu 45 minut. V konkurenci 12 čtvrťáků a 35 páťáků se ve školním kole nejlépe umístili:

4. ročník:

1. Tomáš Kučera
  2. Petr Karásek
  3. Jirka Ševčík

5.ročník

1. Miroslav Václavík
  2. Tomáš Barák
  3. Radek Zeman

Tomáš Kučera si vybojoval mezi 6608 soutěžícími z celé ČR postup do celostátního kola. Finálové kolo soutěže Pangea se konalo 6. května na Právnické fakultě UK v Praze. Tomáš naši školu skvěle reprezentoval a umístil se na vynikajícím 2. místě.

Srdečně gratulujeme.

RNDr. Iva Syslová