První pomoc do škol

Úterý 19. dubna 2016 bylo pro žáky 8. ročníku dnem ve znamení poznávání a získávání informací o tom, jak pomoci svým blízkým, kamarádům, známým ale i cizím lidem, když se ocitnou v ohrožení života. Celý projekt je pod záštitou kraje Vysočina a na naší škole probíhá každý rok. Jeho cílem je poskytnout kvalitní výuku a praktické ukázky zdravotnické první pomoci.

477475

474

Obě třídy osmáků se postupně dozvěděly základy teorie pomoci v bezprostředním ohrožení života nebo při běžných úrazech. Poté následovala praktická část, kde profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru ve Velké Bíteši a Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina předvedli žákům možnosti pomoci postiženým. Poznali tak základní vybavení sanitky rychlé záchranné pomoci, vyzkoušeli a zhlédli způsoby pomoci lidem uvězněných v autech. Pevně věříme, že celodenní projekt přinesl žákům cenné informace a znalosti při jejich využívání v praxi.

Mgr. Jaroslava Cendelínová

473476478479480481