V Praze

V pátek 15. května 2015 vyrazili žáci sedmých tříd na návštěvu našeho hlavního města – Prahy. Navzdory nepříznivým předpovědím počasí na ně již ve Velké Bíteši svítilo sluníčko a pěkné počasí vydrželo po celý den.

696695

694

Trasa, kterou žáci absolvovali, započala na památečném Vyšehradě. Najde se zde spousta zajímavých věcí k vidění – třeba rotunda sv. Martina, Čertovy kameny, katedrála sv. Petra a Pavla, Slavín....a nádherná je rovněž vyhlídka na Vltavu a Pražský hrad.

Tam vedly kroky žáků také. Královskými zahradami jsme prošli až na třetí hradní nádvoří, kde se tentokrát netradičně konala výměna stráží. Po prohlídce Lorety a Černínského paláce jsme se společně posilnili svačinami z domova. Vždyť nás čekala ještě druhá a možná náročnější část exkurze – Nové zámecké schody a hlavně více než tři sta schodů, po nichž jsme vystoupali na věž kostela sv. Mikuláše. Odměnou nám byl nádherný výhled na kouzelné panorama stověžaté Prahy.

Nezapomněli jsme zajít prohlédnout si šatičky Pražského Jezulátka a potom jsme rozkvetlou a voňavou Kampou spěchali k Václavskému náměstí. Tam nás čekal slíbený a nadmíru oblíbený rozchod.

Cesta metrem byla tečkou za naším pražským putováním. Dětem se v Praze podle jejich slov líbilo a rádi se do ní budou vracet.

Mgr. Eva Čermáková

693