Velká Bíteš

Mc Donald's Cup

V úterý 5.5.2015 proběhlo okrskové kolo již tradičního Mc Donald's Cupu, turnaje v minikopané základních škol. Zúčastnilo se 5 škol, včetně ZŠ Velká Bíteš. Školy byly rozděleny do dvou skupin (kategorií). Kategorie A 1. až 3. třída ZŠ ,kategorie B. 4. a 5. třída ZŠ. Všechna fotbalová utkání se hrála na umělé trávě ve sportovním areálu při ZŠ Školní VM.

677681

682

Obě kategorie hrály systémem každý s každým. Nejlepší dvě družstva ze skupin postoupila do okresního kola. Naše škola měla zástupce v obou kategoriích. Mladší hráči statečně bojovali, ale na postup do okresního kola to nestačilo. Obsadili třetí místo. Zato starší žáci byli úspěšní a z druhého místa postoupili.

Hned další týden (13.5.2015) odjeli hráči 4. a 5. tříd reprezentovat školu na okresní kolo McDonald´s cupu, opět do Velkého Meziříčí. Složení družstva: Padyšáková Sofie, Novotný Roman, Pavlíček Michal, Hotárek Ondřej, Hvězda Jiří, Václavík Miroslav, Požár Martin, Havliš Miroslav, Rozmahel Adam, Vrzal Jiří, Karmazin Petr a Chytka Vojtěch.

Při prvním utkání s favoritem turnaje ZŠ Oslavickou remízovali 1:1. Další zápas byl ve znamení výhry, porazili tým Bystřice. Poslední utkání bohužel nedopadlo pro naše hráče dobře. ZŠ Palachova Žďár nad Sázavou zvítězila. I přesto si celý tým dovezl pohár a medaile za třetí místo.

Gratulujeme!

Mgr. Kateřina Slavíčková, učitelka

678679680