Noc na Karlštejně

445446

Kdo by neznal oblíbenou hudební komedii Zdeňka Podskalského natočenou podle veselohry významného českého spisovatele Jaroslava Vrchlického! Pravidelně po řadu let se vrací na televizní obrazovky a vždy si najde početnou skupinu diváků.

Městské divadlo Brno tento muzikál nabízelo v rámci Letních divadelních slavností. A samotní diváci si vyžádali jeho nastudování též na Hudební scéně jmenovaného divadla. Přání se stalo skutečností a Noc na Karlštejně vstoupila před loňskými Vánocemi na divadelní prkna.

Žáci Základní školy Velká Bíteš se pobavili s Nocí na Karlštejně ve čtvrtek 12. února. Některým se nejvíce líbily kostýmy, jiným známé texty písní či výkony herců. Nenáročné, ale příjemné představení potěšilo nás všechny a naladilo k dalším divadelním výpravám.

Mgr. Eva Čermáková