Animované pohádky

Ve dnech 20. a 21. ledna 2015 se děti z druhých tříd ocitly v říši animovaných pohádek z televizního pořadu „Večerníček". Nejdříve jsme si vysvětlili pojem „animace". Poté následovaly všechny činnosti v jednotlivých předmětech (ČJ, M, Vv, Hv) motivačně propojeny pohádkovým námětem.

409410

412

V literární výchově jsme četli úryvky z různých animovaných pohádek (např. Broučci, Rumcajs, Pohádky z pařezové chaloupky, Mach a Šebestová, ...) a zařadili jsme k nim příslušné názvy s obrázky, připomněli jsme si nejznámější pohádkové postavy a jejich kamarády (Pat a Mat, Štaflík a Špagetka,...) a za účelem bližšího poznání, získání nových vědomostí v literární oblasti jsme se seznámili s jejich autory i ilustrátory. Samozřejmě si děti jednotlivé knížky těchto pohádek prohlížely. Některé nadšeně plánovaly, kterou knížku si doma přečtou. V matematice děti počítaly příklady v obrázku Večerníčka. Avšak největší zábavou byla výtvarná výchova. Děti se samy staly ilustrátory a podle předloh nakreslily svoji oblíbenou animovanou pohádkovou postavu. Také si vyrobily „Večerníčka" a v hudební výchově se naučily o něm písničku. Odměnou za splněné úkoly bylo zhlédnutí animované pohádky J. Karafiáta „Broučci".

Co dodat na závěr ? Pohádkový den si děti opět „pohádkově" užily.

Mgr. Ilona Lišková

407408411