Filmový den

Některé dny strávené ve škole jsou jiné než ostatní. Jistě vás napadne, že odlišný může být první školní den, nebo naopak ten úplně poslední. K poněkud jiným, svátečním dnům patří i ten, kdy se ve škole vidíme naposledy v kalendářním roce. Letos to bylo v pátek 19. prosince. A již potřetí se tento den kromě tradičních třídních vánočních besídek konal i projekt Filmový den.

Vyučující připravili pro žáky pestrou nabídku filmů, vybrat si mohl snad úplně každý. Angličtinu si procvičili ti, kteří zvolili film s titulky, nabízel se v rámci výuky anglického jazyka. Na své si přišli milovníci historie, geografie, biologie i fyziky. Nechyběla ani zajímavá zpracování klasické literatury. Ti, kdo filmy neradi, si lámali hlavu při různých logických hrách.

Po zhlédnutí filmů žáci řešili různé pracovní listy, křížovky a také zábavné testy. Věříme, že takto strávený den ve škole se líbil žákům i učitelům.

pdfUkázka pracovního listu110.55 KB

Mgr. Eva Čermáková