Beseda o Irsku

Dne 21. listopadu se žáci šestého ročníku zúčastnili zajímavé besedy. Přišla mezi ně Erine Agnelová, sestřenice jejich spolužačky, která žije se svými rodiči v Irsku. Popovídala nám o městečku Ennis, ve kterém bydlí, ukázala fotografie místních zajímavostí. Seznámila nás s tradičními irskými jídly a zvyky o Vánocích. Ukázala známé irské sporty a naznačila jejich pravidla. Představila nám irské tance, pustila jejich ukázku a dokonce i k překvapení všech přihlížejících sama perfektně zatančila.

237238

239

Mluvila anglicky, takže si všichni mohli ověřit své znalosti z angličiny v praxi s rodilým mluvčím. Čemu jsme nerozuměli, to nám přeložila p.uč. Švihálková. Na konci besedy následovaly dotazy. Děti určitě potěšilo, že jejich otázkám v angličtině Erine opravdu rozuměla. Ač bylo Erine pouze devět let, velice pěkně se před tolika dětmi besedy zhostila.

RNDr. Iva Syslová