Velká Bíteš

Logická olympiáda

V letošním školním roce jsme se opět zúčastnili logické olympiády. Je to soutěž pro žáky základních a středních škol pořádaná Mensou ČR a je založena na řešení logických úloh. Nerozhodují naučená fakta, ale samostatné a logické myšlení. Tím je olympiáda unikátní. V 1. kole žáci řešili na počítači záludné matematické a logické úkoly v daném čase.

198

199

200

V kategorii mladších žáků se do soutěže zapojilo z naší školy 9 dětí. Do nejlepší padesátky z 560 soutěžících a do krajského kola se probojovaly 4 z nich: Terezie Hrušková (4.B) - 8. místo, Eva Valešová (5.A) - 24. místo a Nina Geisselreiterová (5.A) - 38.místo místo a Adélka Ráboňová (5.B) - 50. místo.

V kategorii starších žáků se zapojilo 20 soutěžících z naší školy. Do krajského kola, do kterého postoupilo 50 žáků z celkových 1189 účastníků, se probojoval Ondra Zeman (9.A) na krásném 6. místě a Filip Zeman (8.A) na 7. místě.

Krajské kolo proběhlo v Havlíčkově Brodě 7. listopadu 2014. V nejmladší kategorii velmi mile překvapila svým 6.místem Eva Valešová, Adélka Ráboňová skončila 20. a Nina Geisselreiterová 32. Ve velké konkurenci starší kategorie, ve které soutěžili především žáci nižšího gymnázia, si dobře vedl Ondřej Zeman (9.A), který skončil na 17. místě a Filip Zeman obsadil 37. místo.

RNDr. Iva Syslová