Podzimní dny u druháků

Roční období PODZIM má své kouzlo, ať svítí sluníčko a příroda září teplými barvami, nebo je pochmurné sychravé počasí, mlha, déšť, ... Od září se druháci věnovali této tematice ve všech předmětech nejen ve třídě, ale i v přírodě.

162161

168

V našem světě si připomněli charakteristiku podzimu a současně ji výtvarně ztvárnili na společném plakátě. V českém jazyce plnili úkoly v podzimních větách. V matematice řešili slovní úlohy taktéž na tuto tematiku a 31. října si užili podzimní tradici Halloween.

Samozřejmě kromě podzimního učiva si žáci vychutnali toto období i zábavnější formou.

Ve výtvarné výchově a v pracovních činnostech jsme využili materiály, které nám nabídla podzimní příroda a děti z nich vytvořily přímo umělecká díla: podzimní paletky, domečky pro lesní skřítky, panáčky z listí, ... Také tělesnou výchovu jsme plnili v přírodě – turistiku a běh v terénu.

Avšak největší radost měly děti z tradičních podzimních dětských zábav jako je pouštění draků a opékání špekáčků.

„Podzime, podzime, příští rok si tě opět užijeme!"

Mgr. Ilona Lišková

156157158159160163164165166169170171172