Projekt Řecko

V týdnu od 2. do 9. června proběhl na naší škole projekt s názvem Řecko. Zúčastnili se jej žáci 6. ročníku. V pondělí ráno jsme se sešli všichni v učebně zeměpisu, kde jsme si nejdříve poslechli, podívali se a předvedli si to, čemu jsme se během jednoho týdne naučili o Řecku. Po prezentacích následovalo vyvrcholení celého projektu a tím byla netradiční olympiáda, která se odehrávala na školním hřišti. Zde pro nás bylo nachystáno pět disciplín a na závěr se hrála vybíjená. Ta byla velmi napínavá. Po skončení celé akce proběhlo vyhlášení výsledků. Na vítěze čekaly sladké odměny a také medaile. Myslíme si, že den se vydařil. Dozvěděli jsme se mnoho nového o Řecku a výborně jsme se pobavili.

A co naši šesťáci na to?

Někteří měli trému při prezentování, jiným se líbilo anglické divadlo. Všichni museli vzájemně spolupracovat a byl to pro ně jiný způsob výuky. Téměř každý z nich se musel před svými spolužáky něco říct nebo zahrát, všem se jejich práce podařila a byli spokojeni.

A co my učitelé?

Jsme rádi, že se žákům tento projekt líbil i my jsme byli příjemně překvapeni. Už se těšíme na další projekty v 7. ročníku.

Mgr. Cendelínová Jaroslava