CocaCola Cup

V letošním roce se vybrané žákyně II. stupně zúčastnily celostátního fotbalového turnaje CocaCola Školský pohár. Turnaj pro nás začínal v dubnu, ale holky začaly přípravu již na podzim. Trénovaly nejprve na školním hřišti a od jara pravidelně docházely na fotbalové hřiště místního FC. Organizátor soutěže vybral naši školu jako pořadatele druhého kola a na fotbalový stadion ve Velké Bíteši přijely změřit své síly žákyně ze ZŠ Drásov, ZŠ Kamenice a ze sportovní ZŠ Evžena Rošického v Jihlavě.

884888

886

Za velmi nepříznivého počasí předvedl náš team v čele s Natálií Budínovou bojovný výkon a po zásluze postoupil z prvního místa do třetího kola. V něm jsme v polovině května (opět za chladného počasí) přivítali ZŠ Miroslav, ZŠ Hustopeče (účastníka loňského finále) a konečně i ZŠ Mutěnice, která v roce 2012 celý turnaj vyhrála. Právě fotbalistky z Mutěnic zastavily naše děvčata v jejich cestě do vytouženého pražského finále. Přesto je účast v předposledním kole republikové soutěže veliký úspěch a jistě i motivace do dalšího ročníku. Některé opory našeho družstva již odcházejí na střední školy, přesto věříme, že se najdou jejich následovnice v mladších ročnících.

Všem žákyním děkujeme za skvělou reprezentaci nejen školy, ale i města. Díky patří také panu Kratochvílovi za trénink a panu Dufkovi z místního FC Spartak Velká Bíteš za maximální vstřícnost při organizaci turnaje na fotbalovém stadionu.

Výsledky:

15.4.2014 - II. kolo

• ZŠ Velká Bíteš - ZŠ Jihlava 1:0
  • ZŠ Velká Bíteš - ZŠ Kamenice 1:0
  • ZŠ Velká Bíteš - ZŠ Drásov 1:1

15.5.2014 - II. kolo

• ZŠ Velká Bíteš - ZŠ Miroslav 1:1
  • ZŠ Velká Bíteš - ZŠ Mutěnice 0:1
  • ZŠ Velká Bíteš - ZŠ Hustopeče 1:0

Školu reprezentovali:

Natálie Budínová, Karolína Halouzková, Anita Mihalová, Iveta Zaděláková, Tereza Borkovcová, Kateřina Jeřábková, Kateřina Antlová, Adéla Karásková, Anna Jirglová, Kateřina Valeš, Marika Novotná, Tereza Zaděláková, Kateřina Vrzalová, Aneta Machová

Mgr. Naďa Malcová a Mgr. Lukáš Dočkal