Vodní svět na Ostrůvku

Žáci třetích tříd ZŠ Velká Bíteš se ve dnech 19. a 20. 5. 2014 vypravili na Ostrůvek ve Velkém Meziříčí, kde absolvovali výborný přírodovědný program Vodní svět. Z modrých kousků látky například modelovali vodní tok od pramene až po jeho ústí, učili se popisovat jednotlivé části řeky a hledali vhodný domov pro vodní živočichy. Lektoři též žáky seznámili s různými typy vod, dokonce následovala i jejich malá ochutnávka.

841843

845

Vrcholem programu byl pobyt na krásné zahradě Ostrůvku, kde byly děti seznámeny s malými vodními živočichy stojatých vod, následně si měly možnost dané živočichy nalovit v malém vodním jezírku. Nakonec probíhalo pozorování úlovků pod lupou a mikroskopem, děti si též některé živočichy zakreslily na papír.

Po třech hodinách zábavného získávání nových poznatků děti spokojeně odjížděly domů.

Mgr. Jitka Schwarzbachová, Mgr. Irena Nováková, Mgr. Ilona Brůžičková

840842844