Ve Slavkově

V pátek 2. května 2014 se uskutečnila tradiční výprava žáků osmých tříd do Slavkova a na Mohylu míru. Obě místa jsou spojená s dobou císaře Napoleona, o němž se v osmé třídě učíme. Nejprve jsme zamířili na impozantní slavkovský zámek. Prohlídka byla náročná, neboť ji absolvovali všichni žáci soustředění do jedné výpravy. Paní průvodkyně tak měla těžký úkol, hravě se s ním ovšem vyrovnala. A vyzkoušela i naše znalosti, neboť žáky často zaměstnávala všetečnými historickými otázkami. Asi se jí s námi líbilo, protože plánovaná třičtvrtěhodinová prohlídka se protáhla skoro o půl hodiny.

775777

776

Proto jsme rychle spěchali dál a nemohli jsme si vychutnat ani plánovaný rozchod, ani si prohlédnout další slavkovské zajímavosti. Na Mohyle míru nás čekalo krásné počasí, rozkvetlá příroda a samozřejmě především památník. Jako obvykle žáky nejvíce nadchlo šeptání z rohu do rohu, které si snad všichni ochotně vyzkoušeli.

Žáků jsme se zeptali na jejich pohled. Zde vám ho nabízíme.

Mgr. Eva Čermáková

Exkurze se nám líbila, zaujala nás návštěva muzea, kde jsme zhlédli zajímavé filmy.

Jakub Pavlíček, Ondra Zeman, 8. A

Výlet mě poučil o strategii slavkovské bitvy.

Vojta Pospíšil, 8. B

Exkurze ve Slavkově byla zajímavá, ale příliš dlouhá a náročná.

Antlová, Novotná, 8. C

Výlet do Slavkova se nám líbil. Na zámku jsme viděli obrazy, pozlacená zrcadla, zajímavá kamna a rozsáhlý taneční sál. Poté jsme vyrazili na Mohylu míru, kde jsme viděli představení o napoleonských válkách. Podle mě se výlet velice povedl.

Malá, 8. B

Exkurze byla ze začátku zajímavá. Avšak prohlídka slavkovského zámku byla zbytečně dlouhá.

Kolka, 8. A

778