Andersenova noc v 1.C

Každá cesta, která přivede děti ke knížkám, je dobrá. A když taková cesta vede temnou školou, kde se v různých místnostech čte napínavý příběh, to možná zaujme i ne zcela přesvědčené adepty na titul „čtenář". Dne 4. dubna 2014 se dvacítka detektivů z I.C, vedená jedním policejním radou a třemi vrchními komisaři, vydala na Noc s Andersenem. A protože patronem letošního ročníku se stala postavička psího detektiva Vrťapky, kterou vymyslel ilustrátor a spisovatel Petr Morkes, četli jsme jeden z napínavých příběhů tohoto hrdiny.

623618

626

Čtení příběhu doplnily úkoly a tajemné přesuny do různých míst školy. Nezbytný byl i pohyb – Vrťapkův tanec, písnička a psí dráha v tělocvičně - to aby nám posluchači neusnuli uprostřed případu!

Nezbytné bylo i doplnění energie. Maminky, děkujeme ještě jednou za vynikající moučníky a ovoce!

Před půlnocí detektivové, povýšení za svou odvahu na inspektory, ještě vyslechli pohádkový Nočníček, než se jim podařilo usnout. Tak tedy DOBROU NOC, pytel knížek na pomoc, ať vás baví celou noc!

Mgr. Táňa Horká

621616617620625