Přijela k nám "HUDBA Z CELÉHO SVĚTA"

Krásný umělecký zážitek si pro nás připravili manželé Kocúrkovi se svým výchovným koncertem Hudba světa. Dne 19. 3. 2014 v sále ZUŠ zazněly pro žáky I. a II. stupně ZŠ známé i zcela neznámé hudební nástroje z období starověkých kultur, přes antické nástroje až po nástroje 18. století. Zajímavými melodiemi prolínaly cestovatelské postřehy a zážitky. Děti tak mohly slyšet například šalímo z rákosu, antický biaulos, psalterium, klarinu a podobně. Zjistily, že cink necinká, ale jedná se o dechový nástroj. Mohou i říci, že ví, jak zní věčný dech. Hodinka rychle uběhla a všichni odcházeli s příjemným naladěním a spokojeností. Manželé Kocúrkovi jsou prostě úžasní "lidičkové", kteří dokáží zaujmout děti i nás učitele svým vyprávěním, zážitky a také hlavně hudebními nástroji!

Mgr. Zdeňka Simonová