Prvňáci začali bruslit

Zimní stadion ve Velké Bíteši se konečně dočkal - 20. 2. 2014 uvítal nejmladší bruslaře naší školy, žáky prvních tříd. Téměř každý měl svého osobního trenéra. Pomáhal mu obout brusle i udělat první kroky na ledě. Obvykle tuto úlohu plní rodiče. Letos se jí s úspěchem zhostily i žákyně spřátelených 9. tříd. Děkujeme jim i jejich paní učitelce!

472471

467

Brzy bylo jasné, že mnoho prvňáků tajně trénovalo. Jezdili tak dobře, že si pod vedením učitelky Kateřiny Slavíčkové vyzkoušeli i malou školu krasobruslení! Co na tom, že některé pokusy zvednout nohu, udělat dřep a jiné obtížné cviky dopadly až na led. Prvňáci to mají blízko a takové drobnosti jako pád je nezastaví.

Byla radost sledovat, jak se každým okusem zlepšují, opouštějí plastové opory a vydávají se sami na ledovou plochu. Děti se radovaly z možnosti vyřádit se na ledě společně se svými kamarády, nám se zase líbilo nadšení dětí pro pohyb. Určitě se spolu na ledovou plochu ještě podíváme!

za učitelky I. tříd
Mgr. Táňa Horká