Vánoční besídka ve 3.B

Besídka byla zahájena 18. 12. 2013 v 15:00 hodin veršovanou vánoční scénkou „Stalo se v Betlémě". Všichni přítomní sledovali příběh o Marii a Josefovi při hledání střechy nad hlavou.

327

329

331

Další část besídky patřila vánočním tradicím a zvykům. Pouštění lodiček, házení střevícem, vysypávání chodníčků – to je jen malý výčet zvyků, které děti předvedly. Vánoční zvyklosti k Vánocům zkrátka patří a hvězdička v rozkrojeném jablku vykouzlila úsměv na tváři všech přítomných.

Na závěrečnou část jsme se přesunuli do školní jídelny. Probíhaly zde vánoční dílny pod vedením šesti šikovných maminek. Pod rukama dětí, rodičů či prarodičů vznikaly překrásné výrobky a děti si je hrdě odnášely domů. Vánoční atmosféru nám zpříjemňovaly koledy a ochutnávání domácího cukroví.

Toto odpoledne prožili radostně velcí i malí a všichni odcházeli domů vánočně naladěni.

Mgr. Irena Nováková

326328330