Divadlení s Albertem - Zdravá pětka

21. listopadu 2013 navštívili žáci II. stupně divadelní vystoupení v rámci projektu Zdravá pětka podpořeného nadačním fondem Albert. Představení neslo název Albert A. a jeho cesty časem. Jednalo se o dramaticko-komický příběh zasazený do pěti historických období. V rámci představení byla žákům vysvětlena podstata zdravého životního stylu pomocí vtipné, pochopitelné a populární formy.

270269

274

Hlavní představitel, průvodce, hrající moderátor a kabaretiér Albert A. je typem žánrově přizpůsobivého člověka, který glosuje, pointuje, definuje. Aby mohlo fungovat pět příběhů, je tu zároveň druhý herec, který zastupuje zmiňované žánrové hrdiny a jejich zkušenosti, pohledy a postoje ke zdravé výživě z hlediska jejich doby a situace.

Žáci se během představení seznámili s tématy: Voda a Pitný režim, Potravinová pyramida, Pohybová aktivita, Obezita, Poruchy příjmu potravy, Nákazy z jídla.

Mgr. Pavel Holánek

276275272273271277268