Šesté třídy na exkurzi

V pátek 26. 4. se uskutečnila exkurze žáků šestých tříd, kteří v rámci výuky zeměpisu a dějepisu navštívili planetárium a pavilon Anthropos v Brně.

Žáci 6. B vám popíší, co všechno je v Brně čekalo:

Když jsme přišli do planetária, rozdělili jsme se na dvě části. Důvodem bylo, že velký sál v planetáriu se opravuje a do malého jsme se všichni nevešli. Proto část z nás hrála zeměpisné hry a část zhlédla krátký dokument o planetách. Následně jsme pozorovali hvězdy na noční obloze. Potom se samozřejmě obě skupiny vystřídaly. Víte, že v planetáriu mají moc pohodlná křesílka, v nichž se dá ležet a odpočívat?

Po skončení vesmírného programu jsme se přesunuli do Anthroposu. Mohli jsme si zde koupit suvenýry a občerstvit se. Nám nejvíce chutnala ledová tříšť.

A pak jsme šli všichni dohromady na prohlídku tří poschodí Anthroposu.

První patro je věnováno nejstarším dějinám, jsou zde kostry opic a dalších předchůdců člověka. V druhém patře nás nejvíce zaujal mamut v životní velikosti. Doteď nemůžeme pochopit, jak tak velká zvířata mohli v pravěku ulovit. Kostru mamuta, jeskynní malby a šamany jsme si prohlédli v třetím patře.

Na exkurzi jsme se dozvěděli mnoho nových informací. Také jsme se všichni vyfotili u velkého mamuta. Výlet se nám líbil a velmi se nám vydařil.

Za 6. B: Lucka Urbánková, Veronika Radová, Maruška Klímová, Martin Matoušek a Radek Valoušek a třídní učitelka Eva Čermáková

Žáci 6. A přidali tyto názory:

Anthropos se mi velice líbil. Dozvěděl jsem se plno zajímavých věcí. Nejvíce mě zaujali mamuti. Planetárium byla také velmi pěkné, tam se mi líbilo promítání hvězd.

Tomáš Robotka

Strašně se mi líbilo pozorování hvězd, velký mamut v Anthroposu, dokument o planetách. Bylo to moc pěkné.

Filip Zeman

Moc se mi v planetáriu líbilo, bylo to zajímavé a poučné. V Anthroposu se mi líbily exponáty.

Kamil Bednář

A 6. C.

Byla to superpodívaná.

Adam Lunda

Bylo to super jak v planetáriu, tak v Anthroposu, doufám, že se tam zase někdy vrátíme. David Kouřil

V planetáriu mě mrzelo, že se rekonstruoval hlavní sál. Ale z Anthroposu jsem byla nadšená.

G. Gášpárová

V Anthroposu se mi líbil mamut a mamuťátko. V planetáriu úplně všechno.

Tomáš Lunda

Nejvíce se mi líbily sošky Venuší.

Jakub Blažek