Velká Bíteš

Velký úspěch v matematické olympiádě

Každoročně se žáci 5. tříd naší školy zúčastňují matematické olympiády. V prvním kole mají za úkol vyřešit 6 náročných matematických úloh. Letošní školní kolo jsme nepodcenili a poctivě jsme trénovali v Klubu šikovných dětí bystrost a matematický úsudek na příkladech ze starších olympiád. Vyřešené příklady MO nakonec odevzdalo 9 dětí z 5.A a 5. B.

311312

313

 

Úspěšnými řešiteli školního kola se stali Anička a Terezka Malátovy, Beata Kupská, Vít Švanda, Jan Geisselreiter, Dominik Vondruška, Tomáš Písarčík a Hana Urbánková. Pět z nich bylo nominováno do okresního kola ve Žďáru nad Sázavou, které se konalo 23. 1. 2013. Žáci v kategorii Z5 řešili během 2 hodin 3 zapeklité úlohy, za které mohli získat maximálně 18 bodů. V konkurenci 71 dětí z celého okresu se na krásném 2. místě se 17 body umístil Dominik Vondruška z 5.A. Dalšími nejúspěšnějšími řešiteli z naší školy se staly Beatka Kupská (11.-18. místo) a Anička Malátová (19.-22. místo) z 5.A.

Srdečně všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

RNDr. Iva Syslová