Velká Bíteš

Logická olympiáda

V letošním kole jsme se opět zúčastnili logické olympiády. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. V 1. kole měly děti za úkol vyřešit na počítači záludné matematické a logické úkoly v zadaném čase. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích.

130131

132

V kategorii mladších žáků se do soutěže zapojilo z naší školy 9 dětí. Do nejlepší padesátky z 345 soutěžících a do krajského kola se probojovaly 4 z nich. Nejlépe si vedli Tereza Malátová z 5.A – 4.místo, Jakub Janšta z 4.B -11.místo a dále Anna Malátová a Vít Švanda z 5.A.

V kategorii starších žáků se zapojilo 11 soutěžících z naší školy. Do krajského kola, do kterého postoupilo 50 žáků z celkových 751 účastníků, se probojoval Ondra Zeman ze 7.A.

V pátek 2.listopadu vyrazila pětičlenná výprava logických olympioniků do Havlíčkova Brodu reprezentovat naší školu v krajském kole. Nejúspěšnějším řešitelem dvou náročných testů z naší školy byl Vít Švanda z 5.A, který skončil na 18.místě.

RNDr. Iva Syslová