Evropský den bez aut

Žáci pátého ročníku se taktéž zapojili do projektu „Evropský den bez aut“, který si každoročně připomínáme dne 22. září. Ve čtvrtek 20. září 2012 plnili úkoly z českého jazyka a matematiky tematicky zaměřené k dopravní výchově. Seznámili se i s prvním parním vozem v Čechách sestrojeným Josefem Božkem v r. 1815. V závěru dne nechyběla ani zábavná hra s dopravním pexesem.

029030

031

V pátek 21. září 2012 strávili žáci dopolední vyučování netradičně na dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí. Učili se pravidla silničního provozu a zásady správného chování chodce a cyklisty. Děti si nejprve s lektorem prošly hřiště, zopakovaly si svislé a vodorovné dopravní značky, pravidla přednosti na křižovatkách, kruhových objezdech, železničním přejezdu a na semaforech, jízdu v pruzích, zásady při předjíždění a odbočování. Na půjčených kolech si pak všechno prakticky vyzkoušely za dozoru a kontroly lektorů, kteří neopatrné účastníky provozu upozorňovali na přestupky a vzorné naopak chválili. Věříme, že se těmito pravidly budou řídit v každé dopravní situaci.

Mgr. I. Lišková I., RNDr. I. Syslová

032033034