Prvňáčci na návštěvě v bítešské knihovně

Koncem února se vypravili prvňáčci na první návštěvu Městské knihovny ve Velké Bíteši. Ve velmi příjemném a útulném prostředí, které je přizpůsobené dětskému čtenáři, je přivítali paní knihovnice. Ukázaly dětem prostory knihovny a vysvětlily, jak se zde orientovat při hledání určité knihy. Na závěr paní knihovnice děti odměnila pěknou pohádkou.

337.jpg338.jpg 341.jpg

Při další březnové návštěvě knihovny se děti prostřednictvím výstavy ilustrací nejznámějších dětských autorů seznámily s tvorbou J. Trnky, J. Lady, A. Borna, J. Čapka... Všechno poznávání se dělo zábavnou formou. Děti soutěžily, hrály si na ilustrátory, prohlížely knihy, obrázky. Zážitkem bylo i promítání českých animovaných pohádek.

Aby se staly knihy pro děti dobrými kamarády, je velice důležité pěstovat kladný vztah k literatuře již od útlého věku. Doufáme, že díky slibně rozvíjející se spolupráci s bítešskou knihovnou mají děti k tomuto cíli dobře nakročeno.

Za kolektiv učitelek 1. tříd Mgr. Jitka Schwarzbachová

340.jpg342.jpg339.jpg