Předškoláci poprvé ve škole

Přesně před rokem byli v této situaci letošní prvňáčkové. Doma se trénovaly básničky, barvy a číslice, počítalo se a zpívalo. Přede dveřmi je opět zápis do prvních tříd. Aby se budoucí žáci nebáli, ale naopak těšili, pozvali jsme si je na návštěvu. Přišli předškoláci z obou mateřských škol ve Velké Bíteši, autobusem přijela celá MŠ z Přibyslavic.

245.jpg250.jpg 243.jpg

Návštěvníci chvilku sledovali, co všechno se za půlrok naučili jejich starší kamarádi, a pak se ochotně přidali. Poznávali písmenka, počítali, zpívali, kreslili, určovali barvy a tvary. Prvňáčkové se jim, tentokrát v roli učitelů, snažili se vším pomoci. Jak to novým žáčkům půjde ve škole? To nevíme. Myslíme si ale, že po návštěvě v našich třídách se jim určitě půjde k zápisu veseleji.

za první třídy Mgr. Táňa Horká

244.jpg246.jpg247.jpg249.jpg252.jpg253.jpg254.jpg251.jpg248.jpg