Projekt Média 2011

227.jpgDne 20. 12. 2011 se žáci devátého ročníku účastnili projektu Média. Jejich úkolem bylo vytvořit vlastní školní časopis. První hodinu jsme se rozdělili do skupin podle toho, jakou jsme měli na starosti rubriku, např. Dění ve třídě, Dění ve škole, Bulvár, Ankety, aj. Druhou hodinu jsme byli na počítačích, kde si každý žák sám zkoušel práci s fotografiemi. Třetí hodinu jsme šli do učebny zeměpisu, kde jsme se dozvěděli nové informace o reklamě a propagaci. Poté konečně každá třída mohla vytvářet vlastní školní časopis. Každý se na něm nějak podílel. Několik žáků fotilo komiks, další přepisovali články do počítače, jiní zase upravovali grafiku časopisu. O zbytek se postarala redakční rada. Časopisy se všem třídám povedly a hodně lidem připadaly zajímavé.
Názvy časopisů:

9.A Střela
9.B Brejvo
9.C Nečti to horký kafe

Osobně se nám na projektu hodně líbilo, že se do něj každý žák nějak zapojil.

Petr Mašek
Lucie Brychtová