Návštěva radnice

Součástí projektu ve třetí třídě: „Poznáváme Velkou Bíteš“ je i návštěva zdejší radnice, kam jsme se vydali dne 3. června 2011.

0505.jpg0506.jpg 0507.jpg

Děti byly zvědavé, co všechno na radnici uvidí a velice se těšily na pana starostu ing. Milana Vlčka, který nás přivítal v zasedací místnosti Městského úřadu Velká Bíteš, kde dětem obecně nastínil pojem městský úřad, kdo jej tvoří, co je to matrika, které odbory se zde nacházejí, jaká je jejich náplň práce, … a další zajímavé informace spojené s městem. Poté nás zavedl do obřadní síně, která dětem nebyla cizí. Zavzpomínaly si, jak se tu loučily s mateřskou školou. V obou místnostech dětem přiblížil, pro jaké účely jsou využívány. Také nás upozornil na krásné obrazy i mapy zdobící stěny úřadu, které zachycující historii a současnost Velké Bíteše.

Panu starostovi děkujeme za příjemnou exkurzi a trpělivý přístup k dětem.

Mgr. Ilona Lišková

0508.jpg0509.jpg0510.jpg0511.jpg0512.jpg