Projekt Velká Bíteš – současnost

V projektu Velká Bíteš žáci třetích tříd pokračují. Po historické části se nyní zajímají o současnost města. Nejdříve si hravou formou vyzkoušeli své dosavadní znalosti, jak znají současnou Velkou Bíteš.

0489.jpg0490.jpg 0491.jpg

Na mini-fotografiích (foto-obrázky ze hry pexesa Velké Bíteše) žáci poznávali různé objekty, historické i současné stavby, sochy, jejich umístění ve městě a další jiná místa Velké Bíteše i jejího okolí. K těmto foto–pexesům přiřazovali dané texty napsané na žluto-modrých lístečcích – vyjadřující barvy města, které popisovaly tato jednotlivá místa, památky, sochy a stavby ve městě.

Pracovali ve dvojicích. Po velké snaze všichni postupně došli ke správnosti řešení při určování obrázků, i když to pro žáky nebylo tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo. Některá místa, stavby, sochy,…určili lehce, zato jiné vyžadovaly větší dětskou představivost a přemýšlení: „Kde a co to asi na té fotografii je vyobrazeno?“

Po zdárném poznávání, určování a přiřazování si děti toto bítešské pexeso zahrály dle klasických pravidel. Což byla ta největší zábava.

Mgr. Ilona Lišková

0492.jpg0493.jpg0494.jpg