Projekt Adopce na dálku na ZŠ Velká Bíteš zdárně pokračuje

Letos se nám opět podařilo zajistit školné, stravování, nákup pomůcek a oblečení pro tři indické děti - dívku Amalan a chlapce Praveena a Edwina Pinto Sanju. První z našich "adoptovaných" dětí byl Praveen, kterému jsme zaplatili školné poprvé již na jaře roku 2004. Poté přibyla Amalan a rok po ní Edwin.

Školné pro indické děti se financuje od loňského školního roku ze dvou zdrojů. Jedním je výtěžek Předvánočního bazaru, který se konal v prosinci už podruhé. Z obrovské nabídky "zboží", které poskytli jednotliví žáci, kteří zboží také na bazaru prodávali, si mohl každý vybrat a zakoupit něco pro sebe, sourozence, rodiče, kamarády... Celkový výtěžek bazaru byl úžasných 5.682 Kč. Děkujeme všem, kteří věnovali do bazaru své věci, i těm, kteří si v bazaru nakoupili.

Druhým zdrojem pro financování školného je sbírka ve škole, která letos vynesla 12.125 Kč. Velmi děkujeme všem žákům a učitelům, kteří do sbírky přispěli.

Informace o našich třech adoptovaných dětech naleznete na stránkách školy www.zsbites.cz nebo na nástěnce v prvním patře druhého stupně školy. Spolupracujeme s Arcidiecézní charitou Praha, Londýnská 44, která pomáhá Adopci na dálku zprostředkovat. Informace o Arcidiecézní charitě Praha naleznete na stránkách www.charita-adopce.cz.

Mgr. Pavla Švihálková