2. stupeň - Podzimní návštěva v archivu

Stalo se již tradicí, že v podzimních měsících navštíví žáci šestého ročníku archiv. Nachází se na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši. Pan Štindl, zdejší zaměstnanec, žáky seznámil s tím, co to archiv je. Popovídal jim, co obnáší práce archiváře. Nejpoutavější však byly ukázky toho nejzajímavějšího, co zdejší archiv skrývá. Jedná se o nově zrestaurované listiny, Černou knihu, v níž jsou zápisy o utrpení bítešských odsouzenců, plány budovy základní školy a mnohé další.

0034.jpg0036.jpg 0035.jpg

Žákům se prohlídka líbila, jak dosvědčují např. slova dětí z 6.A: "Bylo to pěkné. Viděli jsme spoustu knih. Některé byly šest set let staré. Pan archivář nám ukazoval i staré dopisy a složenky. Knihy zabraly mnoho regálů." (Marie Egnerová, Jana Jeřábková, Michal Kundýsek)

Za sebe i za naše žáky děkujeme panu magistru Štindlovi za jeho ochotu, s níž se nám každoročně věnuje.

Mgr. Eva Čermáková, učitelka dějepisu