Velká Bíteš

2. stupeň - Okresní kolo v přespolním běhu ZŠ

0031.jpgVe středu 7. října se uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu ZŠ, které se konalo jako každý rok v běžeckém areálu u hotelu Ski v Novém Městě na Moravě. Tohoto okresního kola se zúčastnilo i 22 žáků z naší školy. Ti si vybojovali účast v nominačním závodě, který se konal 30. září na hřišti ZŠ.

Závody se konaly ve 4 kategoriích, do kterých se přihlásilo celkem 350 chlapců a dívek z 18 škol okresu. Za velmi pěkného počasí se neztratili ani žáci z naší školy. Nejvíce se dařilo starším žákům, kteří ve své kategorii obsadili vynikající 3. místo z 16 škol a v jednotlivcích doběhl na vynikajícím 4. místě Pavel Burian. Mladší žáci skončili na krásném 4. místě z 18 škol a Tomáš Hamřík doběhl na 10. místě. Mladší žákyně dokončili závod na 8. místě ze 14 škol. Nejméně se dařilo družstvu starších žákyň, které se umístily na posledním 15. místě, ale pěkného individuálního výkonu dosáhla Martina Havlíčková, která doběhla na 14. místě.

Umístění všech našich žáků:

Mladší žáci - 10. Hamřík Tomáš, 20. Bartošek Josef, 30. Jacko Lukáš, 36. Všianský Tomáš, 83. Herman Martin. Celkem startovalo 97 chlapců.

Mladší žákyně - 21. Božková Martina, 31. Kratochvílová Emilie, 34. Říhová Lenka, 41. Antlová Naděžda, 45. Kozová Michaela, 67. Maierová Barbora. Celkem startovalo 81 dívek.

Starší žákyně - 14. Havlíčková Martina, 43. Svobodová Klára, 73. Chlupová Monika, 77. Kociánová Jana. Celkem startovalo 84 dívek.

Starší žáci - 4. Burian Pavel, 19. Janoušek Karel, 24. Vítek Tomáš, 34. Bartošek Ondřej, 36. Báňa Jiří, 62. Kratochvíla Lukáš. Celkem startovalo 88 chlapců.