Fairy Tale Hunt

Tak jako v loňském roce, tak i letos připravili žáci 9. ročníku pro děti z 5. tříd "Fairy Tale Hunt". 9. června prožili žáci 5. a 9. tříd společné dopoledne plné pohádek a angličtiny. A protože v 9. třídách je plno vynikajících herců, počet pohádek se nám v letošním roce poněkud rozrostl.

0569.jpg0570.jpg 0571.jpg
Cestou lesem čekalo páťáky dvanáct známých pohádek. Děti shlédly ukázky z těch nejznámějších. Všechna představení proběhla ovšem v anglickém jazyce. Na cestě říší pohádek potkaly děti nejen známé princezny - Popelku, Zlatovlásku, Sněhurku a Šípkovou Růženku, ale také tři prasátka, Červenou karkulku, Otesánka a Smolíčka. Princ Bajaja přijel vysvobodit princeznu na opravdovém živém koni. Děti si zacvičily s Bobem a Bobkem, viděly, jak to bylo, když děda s babkou tahali velikou řepu a jak Jeníček a Mařenka zabloudili v lese. Děti po shlédnutí ukázek plnily úkoly, které byly s pohádkami tematicky spjaty a procvičily si tak nenásilnou formou anglickou gramatiku a slovní zásobu.

Mgr. Lucie Kubíčková

0572.jpg0573.jpg0574.jpg0575.jpg0576.jpg0577.jpg0578.jpg0579.jpg0580.jpg