Kynologický výcvik psů

Druháčci se již předem těšili na den 7. června 2010, kdy za nimi na bítešské fotbalové hřiště přijeli policisté psovodi se svými služebními psy z oddělení služební kynologie ze Žďáru nad Sázavou, aby je seznámili s pojmem kynologie a blíže jim objasnili, nejen teoreticky, ale hlavně skutečnými ukázkami se svými čtyřnohými svěřenci, co je hlavní náplní této vědy.

0549.jpg0550.jpg 0551.jpg
V čase asi jedné hodiny žáci pozorně sledovali základní výcvik psů s potřebnými pomůckami v disciplínách obrany a poslušnosti.

Chvílemi až žasli nad vzájemnou „komunikací“ mezi cvičitelem a psy, jak psi poslušně reagovali na gesta, zvuk hlasu, mimiku, přivolání a povely zkušeného výcvikáře. Samozřejmě na závěr po praktických ukázkách nechyběly zvídavé dotazy dětí, na které jim policisté ochotně odpovídali.

Při odchodu ze hřiště zpět do školy někteří chlapci nadšeně vedli debatu o tom, až budou dospělí, že si pořídí také takové psí kamarády a budou je cvičit. Uvidíme, zda se některému z nich tyto plány podaří uskutečnit :-).

Mgr. Ilona Lišková

0552.jpg0553.jpg0554.jpg0555.jpg0556.jpg