Výtvarný plenér

Banská Štiavnica 16. - 19. května 2010

Po Praze a Křižanově, kde se uskutečnila setkání v předchozích letech, jsme i v tomto školním roce ve spolupráci s naší družební Základní uměleckou školou v Senci uspořádali výtvarný plenér pro žáky se zájmem o výtvarné činnosti.

0437.jpg0434.jpg 0432.jpg
Pro tento rok vybrali naši partneři Banskou Štiavnici - jedno z nejhezčích a historicky najzajímavějších míst na Slovensku, které je od roku 1993 zapsané na Listině světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Na jeho území sa nachází 360 objektů - umělecko historických památek.

Našim cílem byly především výtvarné činností v plenéru orientované na přírodu a architekturu. Vzhledem k vývoji počasí se část našich výtvarných aktivit přesunula do interiéru Penziónu pod Sitnom. Hrnčířský kruh, práce s pedigem, paličkování, modelování z hlíny, kresba na velké formáty a několik dalších činností byly náplní našeho pobytu v příjemných prostorách penziónu.

Součástí pobytu byla celodenní prohlídka historických památek v Banské Šťiavnici s profesionálním průvodcem, turistický výstup na Sitno - nejvyšší vrchol největšího slovenského sopečného pohoří - Šťiavnických vrchů, vycházka kolem Počúvadlianského jezera, výjezd autobusem do blízkého okolí s cílem komplexního poznání této výjímečné oblasti a návštěvou zámku ve Svätém Antonu.

Poděkování patří našim slovenským přátelům, kteří toto mezinárodní setkání žáků a učitelů zorganizovali zcela precizně.

Marie Kolářová, vyučující výtvarné výchovy

0433.jpg0435.jpg0436.jpg0438.jpg0439.jpg0440.jpg0441.jpg0442.jpg0443.jpg