Večerníčkový den

„Dříve než vám klesnou víčka těsně před spaním, uvidíte Večerníčka, jak se uklání, …“, touto písničkou a s veselou náladou zahájily děti 2.B den 13. května 2010. Byl to další pohádkový den z naše projektu. Tentokrát jsme se zabývali animovanými pohádkami z Večerníčků.

0407.jpg0408.jpg 0409.jpg
Po písničce si děti vyrobily z novinového papíru čepici a rázem byla třída plná roztomilých „Večerníčků“. Většina z nich svoji čepici pyšně nosila celé dopoledne. A co zajímavého se tento den „Večerníčci“ dozvěděli a naučili?

Zpaměti o sobě krátkou říkanku, seznámili se s novým pojmem „animace“ a hlavně četli různé úryvky z nejznámějších animovaných pohádek a k nim přiřazovali jejich autory a ilustrátory, které si vyhledali v knihách těchto pohádek a také tyto autory poznávali prostřednictvím jejich fotografií rozmístěných po třídě s veselými ilustracemi pohádkových postaviček.

Děti si ve skupinkách povídaly o tom, které jsou jejich nejoblíbenější animované pohádky, postavičky a proč.

Následně svoji oblíbenou pohádkovou postavičku nakreslily. Kromě prohlížení knížek, čtení úryvků, nechyběl ani poslech pohádek z CD.

Během tohoto poslechu se třída jen hemžila „Večerníčky“, jelikož ti živí „Večerníčci“ si ještě - jen tak pro radost – vyrobili papírové Večerníčky.

Největší zábavou byly stolní hry s pohádkovými postavami (pexeso, domino, kvarteto, puzzle, …), které si děti hrály v závěru dne.

A pro mě to byl příjemný pocit - dívat se na spokojené děti.

Mgr. Ilona Lišková

0410.jpg0411.jpg0412.jpg0413.jpg0414.jpg0415.jpg0416.jpg0417.jpg0418.jpg