Rakousko - Solná komora

Ve dnech 4. - 6. května 2010 uskutečnila naše škola zahraniční výjezd do Rakouska - Solné komory (Salzkammergut). Zúčastnili se ho žáci 6. - 8. ročníku.

0387.jpg0388.jpg 0389.jpg
Vysoké hory se střídaly s jezery, divokými řekami, zelenými loukami a malebnými horskými městečky. Podrobněji jsme prozkoumali nejznámější horské lázně Bad Ischl, kde často pobývala známá císařovna Sissi a kde jsme i my měli svou základnu. Dotkli jsme se dalších horských vesnic a městeček - Gmunden na břehu jezera Traunsee s jezerním zámečkem Ort, Altausee, Bad Aussee, Grundlsee, Obertraun a především Hallstatt, který patří k nejkrásnějším turistickým cílům v Solné komoře. Městečko je přilepeno na horský masiv padající do jezera a tvoří je vlastně jediná ulice podél jezera. Nesmíme zapomenout na St. Wolfgang - městečko plné krásných domů s ojedinělou historickou památkou (kostel na břehu jezera Wolfgangsee s dvěma oltáři, gotickým a barokním). Pokořili jsme dvě hory - Loser (1837 m) autobusem po horské silnici do výšky 1600m a dále pěší turistikou a horu Schafberg (1871 m), kterou jsme zdolali ozubenou dráhou. Příroda, historie, zeměpisné znalosti, fyzická zdatnost a také německý a anglický jazyk.

Za účastníky poznávacího zájezdu
Mgr. Vlasta Musilová

Dne 4. 5. 2010 jsme odjeli do Rakouska, konkrétně do Solnohradska. Všude kolem byly hory a v nížinách krásná jezera. Náš pan průvodce byl starší pán, pan Šenkýř. Přespávali jsme v malé ubytovně ve městě Bad Ischl. Ve středu nás pan řidič vyvezl do výšky 1600 m, kde byl ještě sníh a tam jsme šli na krátkou tůru. Potom jsme viděli starý kostel se dvěma oltáři a cedulkami rodin. Byl to výjimečný zážitek. Příště se vydáme na poznávací výlet zase. (Mluvím určitě tak za půlku zájezdu).

Žaneta Štefková, Iveta Smutná, 7.C

0390.jpg0391.jpg0392.jpg0393.jpg0394.jpg0395.jpg0396.jpg0397.jpg