2. stupeň - ZŠ Velká Bíteš - přeborník kraje Vysočina

0273.jpgORION FLORBAL CUP

Celorepubliková soutěž ve florbalu pro žáky základních škol. V letošním roce se jí zúčastnilo více jak 1000 škol. Soutěž se skládá celkem ze 4 vyřazovacích kol. Z nich postoupí 6 nejlepších škol do republikového finále.

Této soutěže se pravidelně zúčastňuje i naše škola. V letošním ročníku se velmi dařilo chlapcům z 8. - 9.tříd, kteří prošli až do 4 kola. Postupně zvítězili v okrskovém, okresním i krajském kole, které se konalo v Havlíčkově Brodě. Ziskem titulu PŘEBORNÍK KRAJE VYSOČINA VE FLORBALU se dostali mezi 14 nejlepších škol z celé České republiky.v V březnu chlapci odehráli ve Žďáru nad Sázavou republikovou kvalifikaci, kde se utkali s vítězem Jihomoravského a Pardubického kraje o přímý postup do republikového finále. V této kvalifikaci se chlapcům již nedařilo a tak pro ně skončila velice úspěšná cesta letošním ročníkem ORION FLORBAL CUPU.

Školu reprezentovali tito žáci:

Janoušek Karel, Bednář Martin, Říha Ondřej, Geisselreiter Jakub, Dostál David, Pohanka Pavel, Malý Pavel, Vítek Tomáš, Bartošek Ondřej, Krupička Vít, Kratochvíla Lukáš, Burian Pavel a v okrskovém kole také Karásek Adam a Báňa Jiří.

Touto cestou chci všem chlapcům pogratulovat a poděkovat za vzornou reprezentaci školy a města.

Mgr. Zdeněk Liška
učitel TV