2. stupeň - Výlet sedmých tříd do údolí řeky Doubravy

V první polovině měsíce června všechny sedmé třídy vyrazily na jednodenní školní výlet do míst, která nám do té doby nebyla příliš známá, ale zajímala nás jejich příroda. Den jsme začali na vlakovém nádraží ve Vlkově, odkud jsme se vydali směrem Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Chotěboř. Po nezapomenutelných zážitcích z jízdy vlakem jsme vlastní putování zahájili v Chotěboři, kde jsme se vydali po červené turistické značce. Žáci postupně zdolávali trasu vedoucí podél řeky Doubravy, která byla místy obtížněji zdolatelná, a tak po namáhavějším výkonu odpočívali a užívali si volnosti v přírodě. Oblastí Železných hor a údolím této řeky vede totiž středně náročná naučná stezka s jedenácti zastaveními, která vypovídají o fauně a flóře zdejší krajiny. Po dopoledni stráveném v přírodě jsme odpoledne navštívili blízký Havlíčkův Brod, jehož upravené náměstí patří k jedněm z nejhezčích nejenom v kraji Vysočina. Výlet se všem třídám vydařil.

Mgr. Jaroslava Cendelínová a Mgr. Renata Pohanková

481.jpg482.jpg483.jpg484.jpg485.jpg