1. stupeň - Školní výlet

Na školní výlet se děti už hodně dlouho těšily. Některé prý ani dospat nemohly. Tentokrát jsme se v červnu vypravili do Moravského krasu.
Od Skalního mlýna nás k naší radosti malý vláček zavezl až k Punkevním jeskyním. Protože jsme měli před prohlídkou ještě chvíli času, využili jsme ji k prozkoumání Pustého žlebu. Děti objevovaly ve skalách menší i větší otvory, převisy a malé jeskyně, které lezly s nadšením okamžitě prozkoumávat. Vrcholem však byla prohlídka Punkevních jeskyní, kde obdivovaly krápníky, bály se ve tmě a malých tmavých chodbičkách. Zlatým hřebem pro všechny byla plavba na lodičkách po ponorné říčce Punkvě. Dalším velkým zážitkem byla jízda lanovkou. Někteří se sice trochu báli, ale nahoře už dělali hrdiny. Prohlédli jsme si propast Macochu, pověděli pověst, nakoupili pamlsky a suvenýry, vydali se do okolí na krátkou procházku a zahráli šiškovou soutěž. Pak už jsme scházeli cestičkou dolů a znovu nakoukli ze spodního můstku do té ohromné propasti, kde zahynula zlá macecha. Zpátky k autobusu nás opět dovezl náš oblíbený malý vláček. A pak už hurá domů.

RNDr Iva Syslová

0100.jpg0101.jpg0102.jpg0103.jpg0104.jpg0105.jpg