Žákovská konference v Praze

V pondělí 18. května t. r. uspořádal ředitel Základní školy Velká Bíteš za asistence několika svých kolegyň další žákovskou jazykovou konferenci v rámci pilotáže jazykového programu "Jazyky bez bariér". Zajímavostí na této akci bylo místo realizace. Po Velké Bíteši a slovenském Senci byla tentokrát zvolena Základní škola Brigádníků v Praze 10, Strašnicích. Pro žáky a učitele ze základních škol Prahy 10, ale i z jiných institucí , např. DYS-centrum Praha, připravilo několik prezentací v tomto jazykovém programu autorky Ing. Dagmar Rýdlové celkem 9 žáků naší školy pod vedením 3 učitelek. Program je na naší bítešské škole využíván pro výuku cizích jazyků nejenom pro děti s poruchami učení.

466.jpg467.jpg 468.jpg
Záštitu nad celou akcí převzali Ing. Pavel Dlouhý, předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů a Ing. Milan Macholán, generální ředitel První brněnské strojírny Velká Bíteš a. s.. Podporu této akci vyslovil poslanec Poslanecké sněmovny PČR Petr Bratský, člen poslaneckého výboru pro evropské záležitosti.

Po velice zdařilém průběhukonference, která se protáhla do odpoledních hodin, jsem přijal se svými kolegyněmi pozvání na organizaci celopražského setkání s touto tématikou na podzim tohoto roku, tentokrát v budově pražského DYS-centra v Korunovační ulici.

Uznání a poděkování patří učitelům a všem žákům 5. a 6. ročníku, kteří se na přípravě konference podíleli.

Mgr. Dalibor Kolář, ředitel Základní školy Velká Bíteš