Úspěch na Senecké olympiádě

Již posedmé pořádalo město Senec ve spolupráci s místními školami, od 13. do 15. května 2009 Seneckou sportovní olympiádu. Základní škola Velká Bíteš se této akce na pozvání partnerské ZŠ Tajovského Senec zúčastnila již po čtvrté. V předchozích letech jsme se účastnili a velice dobře se umis?ovali především v košíkové a kopané.

451.jpg452.jpg 453.jpg
Naše letošní premiéra v lehkoatletických disciplínách dopadla nad očekávání dobře. ZŠ Velká Bíteš reprezentovalo celkem 40 děvčat a chlapců v kategorii mladších (ročník narození 1997 a mladší) a starších (ročník narození 1993 a mladší) žákyň a žáků. S výjimkou závodů ve vrhu koulí jsme obsadili všechny další lehkoatletické disciplíny - běh na 60 m, skok daleký, skok vysoký, vytrvalostní běhy od 600 m do 1500 m dle kategorií, hod kriketovým míčkem a sprinterské štafety.

Získali jsme celkem:
1. místo .... 11 x
2. místo....... 4 x
3. místo........ 5 x

Přestože nebylo sestavováno pořadí škol, neoficiálně jsme byli mezi dalšími pěti seneckými školami nejlepší. Nejúspěšnějším reprezentantem naší školy byl Jan Loukota z 9. ročníku. Získal dvě první místa - ve skoku dalekém a běhu na 1 500 m a třetí místo ve štafetě. Především vítězství na patnáctistovce, která se běžela formou kritéria na pěší zóně v centru města, bylo časem 4:50 min vynikající.

Hodnocení sportovních výkonů ale není jednoznačnou prioritou podobných setkání. Význam těchto společných mezinárodních střetnutí (maďarská a rakouská škola se pro tento den omluvili) spočívá také mimo jiné v poznávání jiné země, navazování neformálních přátelství mezi dětmi a dospělými, ve využití a rozvoji jazykových dovedností v praxi (angličtina, němčina, ale i slovenština), v rozvíjení samostatnosti dětí.

Odpolední tříhodinová relaxace v bazénech seneckého Thermalparku byla zaslouženou odměnou našim žákům, kteří bez výjimky zvládli s plným nasazením závodit, ale také bezchybně reprezentovat naši školu, město a vlastně i republiku v této většině z nás blízké sousední zemi.

Mgr. Dalibor Kolář, ředitel školy

454.jpg455.jpg456.jpg457.jpg458.jpg459.jpg460.jpg461.jpg462.jpg463.jpg464.jpg465.jpg