2. stupeň - Dolnorakouská zemská výstava 2009

442.jpgV pondělí 27. dubna 2009 se čtyři žáci naší základní školy zúčastnili slavnostního předávání cen mezinárodní projektové soutěže Rakousko-Česko v roce 2020. Vyhlášení se konalo v rakouském Hornu. Od 18. dubna 2009 je v tomto městě a ve dvou dalších (Raabs, Telč), otevřena přeshraniční výstava, která se nese ve znamení společné historie Česka a Rakouska. Zaměřuje se na sousední regiony z obou stran hranice. Tato výstava je také příležitostí k setkávání Čechů a Rakušanů v průběhu desítek významných doprovodných akcí, které se konají na území obou států.
Ne jinak tomu bylo i na slavnostním vyhlášení projektové soutěže. V tento den se setkali v Hornu rakouští pedagogové se svými žáky společně s českými protějšky a napjatě očekávali vyhlášení výsledků soutěže. Naše základní škola se díky projektu žáků 8. ročníku nejdříve dostala do užšího výběru v kraji Vysočina a posléze i k mezinárodní porotě, která vyhodnocovala všechny projekty a oceňovala ty nejlepší.

Po slavnostním vyhlášení jsme mohli zhlédnout část výstavy, která je velice zajímavá a poutavě zahrnuje společnou historii Čechů a Rakušanů.

Sluší se poděkovat T. Kratochvílové, M. Růdové, M. Tesařové, M. Benčíkovi za výbornou práci, která reprezentovala naši školu v této mezinárodní soutěži. Přejeme ještě mnoho dalších podobných úspěchů.

Mgr. Cendelínová Jaroslava