2. stupeň - Exkurze do Vídně

Vídeň je město hudby, leží na řece Dunaj, rakouský prezident sídlí v Hofburgu, zámek Schönbrunn byl letním sídlem císařské rodiny. Friedensreich Hundertwasser, Marie Terezie, okružní silniční magistrála Ringstrasse, Parlament, Burgtheater, ulice Graben atd. - to jsou pojmy a informace, které získali žáci 7. - 9. ročníku na exkurzi ve Vídni ve středu 29. 4. 2009.

437.jpg438.jpg 439.jpg
Gotický sloh bezpečně poznali na dominantě Vídně - Stephansdomu, novogotické prvky pozorovali na Nové radnici ( Neues Rathaus ). Historicko- zeměpisné znalosti doplnili jazykovými dovednostmi - četli nápisy na domech, setkali se s německým jazykem na ulici, v obchodech, v zábavním parku Prater. Prater je tradičně místo, kam se žáci nejvíc těší a kde výlet do Vídně končí.

Vlasta Musilová

"Ve Vídni je moc krásných věcí, bavilo mě všechno kromě chození, protože to bylo dlouhé. V Prátru jsme to ani nestihli projít. Nejvíc se mi líbil Schönbrunn a Stephansdom. Příště ale jedu znovu." A. Ševců, 7.C

"Nejvíce se mi líbil Schönbrunn a také Hundertwasserhaus s nepravidelnými tvary, liniemi a mozaikou. Vše, co jsme navštívili, bylo moc hezké." V. Bártová 8.A

440.jpg441.jpg