Velká Bíteš

1. stupeň - Velikonoční dílničky u druháků


Když se něco podaří, je dobré u toho zůstat. Proto jsme stejně jako v loňském roce požádali "naše" rodiče, aby nás 8. dubna 2009, den před Velikonočními prázdninami, zastoupili v učitelské roli. Nejen oni, ale i další členové rodin se v tento den stali pedagogy a vyučovali celodenní Pracovní činnosti ve druhých třídách.

0099.jpg0100.jpg 0101.jpg
Úvod akce patřil jarním písničkám a velikonočnímu koledování kluků II.A. A pak to začalo!

Ve II.A to žilo velikonočními dekoracemi – vyráběly se tradiční kraslice malované barvami i voskovou batikou. U dalších stolečků se pracovalo s papírem a textilem, nafukovacími balónky, sádrou.

Třída II.B byla přírodní dílnou – proutí, psí víno, břečťan, rozkvetlé proutky kočiček a lýko dostávalo podobu věnců, ptáčků a jiných dekorací. Všichni navzájem obdivovali variace na téma přírodniny a šikovné ruce. Nejdelší fronta se stála na upletení mrskačky – mnohé maminky to vzaly do svých rukou a dařilo se jim!

II.C voněla a chutnala. Jednohubky různých barev a chutí, perníčky vlastních receptů zdobené tak, jak kdo uměl a chtěl. Něco skončilo ve vlastním bříšku, ale pak se roznášelo do ostatních dílen a byla radost pozorovat, jak všem chutná. Díky za krásný den všem, kteří přišli, nebo jinak pomohli. Doufám, že se i vaše Velikonoce doma vydařily alespoň tak, jako ty naše společné!

0102.jpg0103.jpg0104.jpg


Za učitele druhých tříd Táňa Horká