1. stupeň - Tématické dny ve 4. B

Během měsíce března proběhlo ve 4.B několik tematických dnů.
Škola jako pohádka nás vedla ke čtení knih, povídali jsme si o autorech a ilustrátorech, děti se navzájem seznamovaly se svými oblíbenými pohádkovými knihami. Vymýšleli jsme také své vlastní pohádkové příběhy, hráli divadlo nebo třeba malovali svou oblíbenou pohádkovou postavu (ta se nám opravdu povedla). V matematice jsme vypočítali pohádkový zámek plný příkladů (jen tak jsme mohli zachránit uvězněnou princeznu) nebo třeba obvod královské zahrady. V českém jazyce se nám podařilo vymyslet pohádkovou postavu ke každému písmenu abecedy, pracovali jsme s textem - samozřejmě pohádkovým...

Další týden jsme si udělali opravdovou královskou hostinu. Vše začalo pohádkou Boženy Němcové Sůl nad zlato, kterou jsme nejdříve vyprávěli podle obrázků, zahráli si ji a nakonec přečetli i poslechli. V matematice nás čekal tří poschoďový dort plný příkladů a zábavné slovní úlohy. V českém jazyce jsme vymýšleli královský jídelníček (třeba k příležitosti princezniných zásnub nebo velkého plesu), udělali jsme si popis královské tabule a vyprávění o tom, co se přihodilo na královské hostině.
Vše vyvrcholilo, když děti ve skupinách připravily výborné dobroty, na kterých jsme si pochutnali.

Mgr. Šárka Topinková

0094.jpg0095.jpg0096.jpg0097.jpg0098.jpg0099.jpg