2. stupeň - Indiáni v osmém ročníku

Když jsme v dějepise v osmých třídách probírali učivo o vzniku USA, přišlo nám líto nepovšimnout si i původního obyvatelstva Ameriky - Indiánů. A tak jsme si společně připravili několik hodin, v nichž jsem je chtěli poznat trošku víc.

Indiánské učivo jsme zahájili indiánskou hrou. Víte, že Indiáni byli nejlepší stopaři na světě? My jsme si na indiánské stopaře a hlídače zahráli. Stali se z nás hlídači kaňonu a členové dvou nepřátelských indiánských kmenů a předvedli jsme si, jak se umíme soustředit, jak umíme vymýšlet lsti, jak vnímáme svoje okolí.

Potom se žáci rozdělili do skupinek podle indiánského horoskopu. Měli jsme skupinku medvědů, sokolů, hus, jelenů a dalších zvířat, která byla pro Indiány důležitá. V těchto skupinkách pak žáci shromažďovali informace, které je zajímaly. V následující hodině ostatním výsledek své práce předvedli. Seznámili se s indiánským oblečením, obydlím, jídlem, jazykem, znakovou řečí, válečným uměním a dalšími zajímavými údaji. Někteří žáci vyrobili názorné ukázky - totem, týpí, čelenky a další součásti oblečení.

Myslím, že práce děti bavila a velmi se jim povedla.

Eva Čermáková, učitelka dějepisu

Žáci 8. C
"Práce s tématem Indiáni se nám líbila. Byla zábavná i poučná. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací."

Žáci 8. B
"Hodiny byly zajímavé a velmi inspirativní. Dozvěděli jsme se plno nových věcí."

362.jpg363.jpg364.jpg