2. stupeň - Úspěch v matematické olympiádě

Velkého úspěchu dosáhla žákyně 9. ročníku Jana Rambousková, která se umístila v okresním kole matematické olympiády na výborném 3. místě. Jana nezískala přední umístění v matematické soutěži poprvé, už v 5. třídě byla 2. také v okresním kole a v 7. ročníku dokonce vyhrála.

Jano, proč tě baví matematika?

No, mě matematika právě moc nebaví.

A jak to, že z ní máš samé jedničky a účastníš se s takovými úspěchy pravidelně matematických soutěží?

Mě prostě matematika jde sama. Dřív mě matematika bavila víc, ale když jsme v osmičce začali brát rovnice, přestalo mě to bavit. Letos jsem si řekla, jsem poslední rok na základce, tak to zkusím a vyšlo to.

A co tě tedy baví ve škole?

Hlavně tělocvik, na ten se nejvíc těším, výtvarka a angličtina a práce na počítačích.

A mimo školu?

Nejraději hraju na klavír, vždy? po ukončení devítky budu studovat na konzervatoři v Brně hru na klavír. A pak ve volném čase hodně sportuju, plavu, jezdím na kole a hraju s holkama různé míčové hry, v zimě lyžuju, bruslím a jezdím na saních.

Děkuji za rozhovor.

Mgr. René Křípal